BREAKFAST IDEAS FOR THE WEEK TAKE II.

By LifebyMon - August 22, 2018

As the first part was successful and you guys liked it I prepared the part two for you. They are again really easy and delicious. So hope you like it and lets jump into it.

Kedže sa vám prvá časť páčila so m tu s pokračovaním. Dúfam že sa bude páčiť a ideme na to.
The first recipe is a salty one. Avocado bread toasts.
You will need:
- bread
- avocado
- tomato
- basil leaves
- spinach
- lucina cheese or any other cream cheese
- salt and pepper

Put the bread slices in the oven and bake them a little bit, mash the avocado and mix it with the cheese add a little bit of salt and pepper. When the bread is nice and crunchy take it out of the oven. Spread the mixture on the bread, layer the spinach, tomato and basil leaves. With it, serve some homemade lemonade.

Prvé budú tieto avokádové toasty
Potrebujeme
- chlieb
- avokádo
- rajčinu
- bazalku
- špenát
- lučinu alebo nejaký syrokrém
- soľ a korenie

Prvé čo spravíme je že predhrejeme trúbu a keď je horúca dáme do nej opražiť chlieb. V miske si zmiešame avokádo, lučinu a korenie. Keď je chlieb krásne chrumkavý vyberieme ho z rúry a natrieme našou nátierkou, poukladáme na neho špenát, bazalku, rajčiny a dodatočne dokoreníme. Podávame s domácou limonádou.

Second one for the lazy summer mornings
This one is really simple and you can change the fruits all the time. This one is my go to when I am in hurry or I am not really hungry, or it is really hot outside.

You will need:
- nectarines
- grapes
- pomegranate
- strawberries
- blueberries
- etc

Skvelou variantou na lenivé rána je táto ovocná misa.
Je to naozaj jednoduché a môžete na to použiť hocijaké ovocie, len ho nakrájate a hodíte do misky a lenivé raňajky sú na svete.
  The third idea are these bannana pancakes
You will need:
- 2 bannanas
- 2 eggs
- oats
- cinnamon
- cranberry or maple syrup
- strawberries
- pomegranate
How to do it?
Mix the bannanas with eggs, oats and the cinnamon. Pre heat the pan with a little bit of oil, bake them. Decorate them with the syrup, strawberries and pomegranate seeds.

Ďalšou mňamkou sú tieto banánové palacinky
potrebujete:
- 2 banány
- 2 vajíčka
- ovsené vločky
- škoricu 
- javorový alebo brusnicový sirup
- jahody
- granátové jablko
Ako na to?
Zmiešajte banány, vločky, vajíčka a škoricu. Predhrejte panvicu s troškou oleja, a upečte ich. Dekorujeme so sirupom, ovocím a granátovým jablkom.
One of my all time favourites, I dont know th proper name of it but it is kinda oatmeal but with rice. You can find it here
Only thing you do, is preheat some milk with vanilla sugar and mix it with the rice mixture, then just decorate it with fruits and I used also coconut flakes, chia seeds and pomegranate.
And here is my second variaty with bannanas, nectarines, flakes, seeds and cinnamon.

Jedno z mojích asi najobľúbenejších raňajok, je to táto Ryžová kaša od Nominal link je tu 
dá sa kúpiť vlastne v hocijakom bio obchode alebo aj v Tescu. A čo je na nej skvelé? Neobsahuje alergény, konzervačné látky, je ľahko stráviteľná, je možné ju pripraviť s vodou alebo mliekom (ja preferujem mlieko) Dá sa pripraviť na xy spôsobov a obsahuje len ryžu (ktorá je sama bezlepková) a kukuričnú krupicu.Určite si pozrite ich stránku lebo majú neskutočne veľa zdravých kaší, ktoré sú chutné a zdravé.
Vlastne príprava je ľahká, zohrejete si mlieko s troskou cukru a keď už bude pred bodom varu nalejete ju do kaše a miešate až kým sa nevytvorí krásna textúra. A na ozdobenie nejaké ovocie, chia semiačka a kokosové lupienky.
 So this is all for today guys, hope you like it, write me your opinions about this food, dont forget to leave a subscribe and see you next time. xx Mon

Dúfam že sa vám raňajky páčia, nezabudnite nechať komentár, či sa vám páčia a či by ste ich ochutnali, nezabudnite hodiť follow a vidíme sa nabudúce. xx Mon

 • Share:

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Mňam, podobný recept na lievančeky mám aj ja a musím uznať, že sú výborné a rada si ich robím pravidelne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem pre mňa su to najčastejšie raňajky asi :D

   Delete
 2. uau

  http://dosedeestrela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Mňam to jsou dobroty :-) lívance jsem neměla ani nepamatuju, tak budu muset doma také nějaké vyčarovat :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete